Atanamayan Uzmanlar Derneği Kadın Kollarından açıklama!
Mono Elektrik

Atanamayan Uzmanlar Derneği Kadın Kolları İl Başkanları, çocuklarıyla aylarca hatta yıllarca görüşememenin, eşlerinin vatan için görev yaparken yaşadığı korkuların ve ailelerin psikolojik sıkıntılarının anlaşılmadığını vurguladı. Vatan mücadelesinde en ön safta yer alan eşlerinin fedakarlıklarının karşılığında haklarını istediklerini belirtirken, bu durumun siyasi bir malzeme olmadığını, sadece haklarının savunulduğunu dile getirdi. Ayrıca, vatan sevgisinin yanında kanunen verilmiş olan memuriyet haklarının geri verilmesi talep edildi.
Atanamayan Uzmanlar Derneği Kadın Kolları İl Başkanları’nın açıklamaları şu şekilde;

“Bizler 3269 sayılı kanun ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Uzman Çavuş olarak görev yapmış görevlerinden ailevi sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak istifa etmek zorunda kalan eski uzman çavuş eşleriyiz.

“BU VEFA ÇOK MU?”

Niğde Kadın Kolları İl Başkanı Tuba Altıner, “Kollarının arasında Şehit olan arkadaşlarının yasını bile tutamadan vatan derdine düşen vatanı için bir saniye bile gözünü kırpmadan canını vermeye hazır olan kahraman eşlerimizin kanunen var olan hakkını  istiyoruz.
Her anlamda yıpranan Eski Uzman Çavuşlara bu vefa çok mu?

“BU ÇARESİZLİĞİ YAŞAMAYAN BİLMEZ”

Adana Kadın Kolları İl Başkanı Kevser Şanlı, “Siz bilir misiniz evladınızı aylarca, yıllarca görememenin çaresizliğini? Ya da evladınızın, babaları ile sarılan çocukları görünce ağlamalarını, benim babam neden yok anne demelerini... Babaları varken çocuklarımızın  onların yokluğunu yaşamaları? Eşlerimizin her an al bayraklı tabutta gelebileceği korkuları, kâbusları. Yaşadığımız psikolojik rahatsızlıklar... Bu çaresizliği yaşamayan bilmez.
Eşlerimiz en ön safta vatan mücadelesi yaparak, bizler ise çektiğimiz tüm sıkıntılarla hak ettik bu vefayı.  Bizler vatan haini değiliz. Bu devletin öz evlatları olarak kanunen verilmiş memuriyet hakkımızı devlet eliyle almak istiyoruz.  Sorunlarımıza çözüm buluncaya kadar pes etmeye asla niyetimiz yok.  Umarım Bizleri daha fazla görmezden gelmezsiniz. Hakkımızı istiyoruz.”

“KANUNEN VAR OLAN HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

İstanbul Kadın Kolları İl Başkanı Merve Akın, “Bizim meselemiz herhangi bir siyasi yapıya malzeme olamayacak kadar kutsaldır. Bizler vatanın güvenliğini sağlayan ordumuzun bel kemiğiydik. Kanunen var olan hakkımızı istiyoruz.”

“VATAN, BAYRAK SEVGİSİNDEN ASLA VAZGEÇMEYİZ”

Mersin Kadın Kolları İl Başkanı Ebru Yülek, “Anadan yardan evlattan vazgeçeriz de vatan, bayrak sevgisinden asla vazgeçmeyiz. Bizlerin hakkı yarına kalır elbet ama kimsenin yanına kalmaz...”

“CANINI, KANINI VATAN UĞRUNA SİPER EDEN BİZİM EŞLERİMİZDİ”

 Amasya Kadın Kolları İl Başkanı Funda Aydıner, “Bu vatanın fedakar askerlerine vefa borcu yok mudur soruyorum size. Şanlı bayrağımız dalgalansın diye canını, kanını vatan uğruna gözünü kırpmadan siper eden bizim eşlerimizdi...”

“BUGÜN BİZLER YARIN BAŞKA HAYATLAR”

Trabzon Kadın Kolları il başkanı Melek Çavdar, “Gazi olmak ödül, şehit olmak madalya eşlerimiz için. Sesimizi duymanızı istiyoruz. Bugün bizler yarın başka hayatlar... kanayan bu yara dursun, sesimiz duyulsun istiyoruz.”

“VAKİTSİZ ÇALAN HER ZİL SESİNDE YÜREĞİN AĞZINDA”

Kahramanmaraş Kadın Kolları İl Başkanı Handan Akdoğan, “Vakitsiz çalan her zil sesinde yüreğin ağzında, kapıda o şehadet haberini getiren askerleri görmemek için dua etmek nasıldır? İşte bunları sadece asker eşi, annesi ve babası anlayabilir.
Bizler de evlerimizde eşlerimizi beklerken bunlar gibi sayısız zorlukla mücadele ettik...”

“MEMURİYET BU KADAR ZOR OLMAMALI YAŞADIKLARIMIZIN YANINDA”

Denizli Kadın Kolları İl Başkanı Sinem Sivaslı, “Kanun var ama atama yok neden peki?  Memuriyet bu kadar zor olmamalı idi yaşadıklarımızın yanında... Sizler hiç gözünüz televizyonda kulağınız telefonda beklediniz mi? Sizler kimsenin olmadığı yabancı memlekette bir başınıza kaldınız mı? Sizlerin her çalan kapıda yüreğiniz ağzınıza geldi mi?  Sabahlara kadar ışığınızı kapatmayıp, uyumayıp beklediniz mi? ...”

“EN BÜYÜK SEVDASI VATAN OLAN BU KAHRAMANLAR”

İzmir Kadın Kolları Başkanı Nalan Onar, “Eşlerimiz Vatan sevdası ile bizi her zaman ikinci planda tuttu en büyük Sevdası Vatan olan bu kahramanların kanunen var olan haklarını alıncaya kadar her türlü mücadeleyi onlarla birlikte vereceğiz...”

“ÇOCUKLARIMIZ BABALARINI GÖRMEDEN BÜYÜDÜ”

Gaziantep Kadın Kolları İl Başkanı Sümeyya Kılıç, “Bizim çocuklarımız babalarını görmeden büyüdü bir yanımız kırıktı bir yanımız eksik. Sesini duymadığımız  bir gün, korkudan duramazken nefes almasına şükür ederdik. Bu yüzden bu mesleğin değerini asla parayla ölçmeyin, bizlerin ödediği bedeli görmezden gelmeyin....”

“SESİMİZİ DUYUN ARTIK”

Yozgat Kadın Kolları İl Başkanı Şükran Akyüz, “Siz hiç babamı özledim diye ağlayan çocuğunuzun gözyaşlarında boğuldunuz mu? Biz hakkımızı istiyoruz bütün çabalarımız çocuklarımız için sesimizi duyun artık!”

“MÜCADELE EDECEĞİZ”

Ankara Kadın Kolları İl Başkanı Hümeyra Şahin, “Bizler dilencilik yapmıyoruz! Var olan hakkımızı istiyoruz terörle mücadele önde olan bizim eşlerimizdi. Sıcak yuvası sadece dağlarda savaş yerleri idi. Sıcak yatağı sıcak yemeği yoktu… Evet bir kanun var, onu hakkıyla alana kadar mücadele edeceğiz..”

“BU YÜKLER AĞIR GELİYOR ARTIK”

Erzurum Kadın Kolları İl Başkanı İlknur Tarhan, “Biraz empati kurmanızı istiyoruz bir yaşam var korkarak mücadele veriyoruz şartlar ağır ve derdimizi kimseye anlatılamayacak kadar yüklerle doluyuz. Bu yükler ağır geliyor artık...”

“KANUN VAR ATAMA YOK”

Sivas Kadın Kolları İl Başkanı Ümmahan Uçar, “Evlendik düzenim olmadı sağlık sorunlarım oldu, elimi tutan yol arkadaşım yoktu bir yuva dağılmasın diye bıraktık ve yine maddi konuda yarım kaldık Kanunun var atama yok hakkımızı istiyoruz.”

“ESKİ UZMAN ÇAVUŞLARIN HAKKINI VERMEK BU KADAR MI ZOR?

Afyonkarahisar Kadın Kolları İl Başkanı Özge Sarıtoprak, “Yıllarca yurt içi ve yurt dışında layıkıyla bu vatana hizmet etmiş bu vatanın Öz evlatları olan eşlerimizin sesini duymak bu kadar mı zor? Evlerinden yurtlarında ayrı, kefeni cebinde görevi hala yüreğinde olan eski uzman Çavuşların sesini duymak haklarını vermek bu kadar mı zor?”

“HAYATIM HEP KORKU VE ENDİŞE İÇİNDE GEÇTİ”

Bursa Kadın Kolları il Başkanı Elif Çiçek, “Neden bıraktı diye soruyor ya bazıları; hayatım hep korku ve endişe içinde geçti yetmez mi?”

“VATANI KORUMAK İÇİN HER GÜZEL ANISINDAN VAZGEÇTİLER”

Adıyaman Kadın Kolları İl Başkanı Betül Demir, “Siz hiç ekmek alamayacak kadar parasız kaldınız mı? Çocuklarınız aç kaldı mı? Çocuklarınız bir şey istediğinde sürekli ertelemek zorunda kaldınız mı? Vatan korumak için evladının her güzel anısından vazgeçen eşlerimiz çok bedeller ödediler ve halen daha ödüyorlar… Hangi kapıyı çaldıysak yüzümüze kapattılar hani hakkımız vardı nerde bu hak! Neden bizlerin hakkı olan MEMURİYET verilmiyor?”

“VATAN UĞRUNA SAVAŞAN BİZİM EŞLERİMİZDİ”

Samsun Kadın kolları İl Başkanı Bahar Kayan, “Göklerde bayrağımız halen dalgalanıyorsa işte bu cefakar yiğit askerlerimiz sayesindedir… Karda soğukta ayazda dağ tepe demeden anasını babasını eşini yavrusunu bırakan vatan uğruna savaşan bizim eşlerimizdi hakları olan memurluğu fazlasıyla hak ettiler neden sesimizi duymazdan geliyorsunuz?”

“SEVİNCİ DE HÜZNÜ DE GURBETTE BİR BAŞIMIZA YAŞADIK

Diyarbakır Kadın Kolları İl Başkanı Yonca Çil, “Biz Eski Uzman Çavuş eşleri sevinci de hüznü de gurbette tek başımıza yaşadık çünkü eşlerimiz hep görevdeydi. Cefa çektik var olan hakkımızı istiyoruz vefa bekliyoruz!”

“BU ŞANLI MESLEĞİN DEĞERİNİ PARA İLE ÖLÇMEYEN İNSANLARIZ”

Tekirdağ Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Ertan, “Biz asker eşleri şanlı bu mesleğin değerini asla para ile ölçmeyen seçilmiş özel ve güçlü kadınlarız. Hakkımız olanı alana kadar da sesimiz hep gür çıkacak. Teşekkür ederim.”

" ASKER VURULDUĞUNDA DEĞİL, UNUTULDUĞUNDA ÖLÜR"

ATAUZDER Kadın Kolları İl Başkanları, "Dernek Başkanı Mustafa Gündeşli'ye, bu kutlu davada bizlere önderlik ettiği için sonsuz teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandılar.

endeep yatay

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Harman Elektronik Endeep Kare Mono Elektrik

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20
21

Reklam

NETİDİ

Yazarlarımız

Delfi Oteli kare

E-Bülten Aboneliği